Moscow Travel guide Guía turística de Moscú Przewodnik turystyczny po Moskwa Туристический гид по Москве

Moskwa


 


Moskwa

Miasto Moskwa zostało założone w 1147 roku przez Jurija Dołgorukiego.

Fortaleza de El KremlinW roku 1156 powstała drewniana twierdza (200 lat później twierdza ta została nazwana Kreml). Dzięki swojemu położeniu (usytuowana była na skrzyżowaniu ważnych szlaków handlowych, które wiodły aż do wielkich rzek takich jak Wołga, Oka i Dniestr) przekształciła się szybko w centrum handlu.

W 1237 roku metropolia ta została spalona przez Złotą Ordę i od XIII aż do XV wieku pozostawała pod kontrolą Tatarów.  Już w XIII wieku zaczęły powstawać pierwsze kościoły, Moskwa stała się również miejscem kultu religijnego.

Swoje lata świetności miasto przeżywało podczas panowania Iwana III Wielkiego. Przypada ono na lata 1462-1502, w tych czasach Moskwa była stolicą Wielkiego Księstwa Moskiewskiego, które stało się jednym z najpotężniejszych w Europie.

W roku 1610 miała miejsce okupacja miasta przez armię polską (trwała jedynie 2 lata).

Podczas panowanie Piotra Wielkiego (1689-1725) stolica Rosji została przeniesiona do Sankt Petersburga. Jednak Moskwa nadal pozostała ważnym centrum handlowym i kulturalnym.

W 1812 miasto przeżywało ataki armii napoleońskiej, wielki pożar zniszczył znaczną część miasta.

W 1918 Moskwa zmieniła się w główną siedzibę władz i na nowo stała się stolicą Rosji.

Od października do grudnia 1941 roku trwała inwazja Niemiec na miasto. Stolica przetrwała dzięki mroźnej zimie i Armii Czerwonej.

Juegos Olímpicos de MoscúW 1980 roku w Moskwie miały miejsce Igrzyska Olimpijskie, jednak zostały zbojkotowane przez większość krajów Europy Zachodniej.

Dziś Moskwa nadal jest centrum rosyjskiego handlu, jest metropolią rozwijającą się w zawrotnym tempie. Miasto przetrwało wiele inwazji i posiada burzliwą historię, ale nadal pozostaje najważniejszym centrum turystycznym Rosji podziwianym przez turystów z całego świata. Ponadto Moskwa jest dla Rosjan miastem szans, przybywają oni z rozmaitych części kraju w poszukiwaniu zarobku, by tu właśnie podjąć działalność gospodarczą.


powrót do góry


dalej  

Zwolnienie od odpowiedzialności: Staraliśmy się, aby informacje zawarte na naszej stronie internetowej były jak najbardziej precyzyjne. Jednak informacje są dostarczone w takiej formie tzw. "tak jest" i nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za straty, uszkodzenia czy niedogodności, które mogą spotkać kogokolwiek w wyniku dostarczonej infomacji.


 
Internships Spain
    Internships Spain  


Mapa Moskwy
 Powiększenie obrazu 

 

 

 

 

Wprowadzenie | Historia Moskwy | Potrzebne informacje | Mapy Moskwy | Pogoda w Moskwie | Środki transportu | Zakwaterowanie- Hotele

Tanie loty | Zabytki Moskwy | Muzea Moskwy | Życie nocne w Moskwie | Okolice Moskwy | Restauracje w Moskwie