Moscow Travel guide Guía turística de Moscú Przewodnik turystyczny po Moskwa Туристический гид по Москве

Moskwa


 


Moskwa

Galeria Tretiakowska
Adres: Lavrushinsky, 10
Czynne: 10:00-19:30
Zamknięte w : Poniedziałki

Jest to największa galeria sztuki rosyjskiej w kraju (razem z Muzeum Rosyjskim z Sankt Petersburga), jak również jedna z największych na świecie. Założona 1 1856 roku. Wśród jej eksponatów znajdziemy rzeczy pochodzące z X wieku aż po wiek XX. 
Galería TretyakovW muzeum znajduje się ponad 100 milionów obrazów yi rysunków. Możemy podziwiać dzieła ze wszystkich rosyjskich szkół malarskich.

Jak tam dotrzeć:
Metrem aż do stacji "Trietiakowskaja", następnie skręcić w lewo a potem przejść na ulicę „B. Ordynka" , 100 metrów dalej znajdziemy galerię naprzeciwko Lavrushinsky. Budynek jest biało-czerwony.

Muzeum Sztuk Pięknych im. Puszkina
Adres: ul. Volkhonka, 12
Czynne: 10:00-19:00
Zamknięte w : Poniedziałki

Museo de Bellas Artes PushkinMuzeum położone w centrum Moskwy ( niedaleko Kremla), zostało ufundowane przez profesora moskiewskiego uniwersytetu, I. Tsvetaeva. Zawiera bardzo dużą i różnorodną kolekcję, dzieła sztuki różnego typu, z każdego okresu i z rozmaitych państw.
Możemy tu spotkać dzieła ze sztuki antycznej (np. z Egiptu), jak i ze sztuki nowoczesnej.
Aktualnie w muzeum znajduje się ponad 550 eksponatów. Możemy podziwiać mumie egipskie, dzieła z wizerunkami bogów rzymskich, obrazy najlepszych artystów światowej sławy etc.

Museo de Bellas Artes PushkinJak tam dojechać:
Metrem aż do stacji "Kropotkinskaja", wyjściem prowadzącym do cerkwi Chrystusa Zbawiciela, następnie w lewo i już znajdziemy się na ulicy Volkhonka, na której znajduje się muzeum.

Muzeum Historii Moskwy
Adres: Plac Novaya., 12
Czynne: 11:00-17:00
Zamknięte w : Poniedziałki

Muzeum Historii MoskwyJest to miejsce wartościowe dla osób interesujących się historią stolicy Rosji. Powstało w 1896 roku z inicjatywy rosyjskiego środowiska naukowego. W tym małym muzeum znajdują się eksponaty związane z całą historią miasta, od pierwszych wieków aż do czasów współczesnych. Możemy znaleźć tu antyczne monety, książki, czasopisma i gazety z różnych przedziałów czasowych, jak również obrazy i zdjęcia dawnej Moskwy.

Jak tam dotrzeć:
Metrem aż do stacji "Lubianka", wyjście koło kas „Aeroflotu", i znajdziemy się na Placu Novaya. Budynek jak możemy zobaczyć na zdjęciu jest czerwony.

Muzeum Paleontologii im. Jurija Orłowa
Adres: ul. Profsoyuznaya, 123
Czynne: 11:00-18:00
Zamknięte w : Poniedziałki i wtorki

Museo Paleontológico Yuri OrlovJedne z największych muzeum zajmujące się naukami przyrodniczymi w Europie.
Największe kolekcje muzeum wywodzą się z Gabinetu Ciekawostek z Sankt Petersburga, założonego przez Piotra Wielkiego.
W muzeum możemy podziwiać zrekonstruowane szkielety dinozaurów, ssaków i innych zwierząt z dawnych okresów Ziemi.
Muzeum to jest popularne zwłaszcza wśród dzieci, które zazwyczaj interesuje temat dinozaurów.

Muzeum Sztuki i Rzemiosła
Adres: ul. Delegatskaya, 3
Czynne: 10:00-18:00
Zamknięte w : Poniedziałki

Museo de Artes y Oficios de toda RusiaMuzeum założone w 1981 roku. Zawiera ważne kolekcje artystyczne i rzemiosła etnicznego. Obecnie w muzeum znajduje się ponad 65 tysięcy eksponatów.

W jego środku możemy zobaczyć dzieła rosyjskich maestrów z całego kraju z wieków XVI-XX. Są tu figury z drewna, biżuteria, jak i znane i znamienite obrazy artystów rosyjskich. Możemy także podziwiać tutaj kolekcje z porcelany.
Muzeum jest także interesujące dla dzieci i młodzieży, gdyż oferuje możliwość namalowania matrioszki (malowanych figurek z drewna, które schowane są jedna wewnątrz drugiej)

Dom Fotografii
Adres: ul.  Ostozhenka, 16
Czynne: 11:00-20:00
Zamknięte w: Poniedziałki

Casa de FotografíaOtwarty w 1996 roku. Jest to niezwykle interesujące miejsce dla ludzi lubiących fotografie i wszystko z nią związane.
Pierwsze muzeum tego typu w stolicy Rosji. Zawiera różnorodne ekspozycje, można podziwiać zdjęcia z początku wieku XX jak również projekty i wystawy współczesnych artystów. W muzeum odbywają się także festiwale fotograficzne i specjalne projekty, które rozwijają i promują fotografię w kraju.

Państwowe Muzeum Historyczne
Adres: Plac Czerwony, 1/2
Czynne: 10:00-18:00, w niedziele: 11:00-18:00
Zamknięte w: wtorki i w pierwsze poniedziałki każdego miesiąca

Museo Estatal de HistoriaJest to największe muzeum historyczne Rosji. Skonstruowane w 1872 z inicjatywy środowiska rosyjskich uczonych. W muzeum możemy podziwiać manuskrypty, broń rosyjską, meble, kryształowe artykuły, ceramika i inne dzieła różnego typu.
Znajdują się tu ekspozycje z rozmaitych regionów kraju. Należy zauważyć, że wystrój sal jest zgodny z danym okresem historycznym Rosji, co sprawia, że atmosfera w muzeum jest niezapomniana. W prosty sposób przenosi nas w przeszłość Rosji by ukazać nam najbardziej znamienite fakty z historii największego na świecie państwa.

Muzeum Sztuki Orientalnej
Adres: Bulevar Nikitsky, 12a
Czynne: 10:00-20:00
Zamknięte w : Poniedziałki

Museo del Arte de OrienteMuzeum, które znajduje się w centrum Moskwy, założone zostało w 1821 roku.
Zawiera dzieła z lat Rewolucji Październikowej, jak również kolekcje obrazów i rysunków etc., które są unikalne.
Znajdują się tu także dzieła z Azji, obejmujące XX wiek. Możemy podziwiać tu ceramikę włoską i perskie dywany.
Wszystkich, których fascynuje kultura orientalna nie mogą przegapić tego wyjątkowego muzeum.

Muzeum Sztuki Staroruskiej im. Andrieja Rublowa
Adres: Plac Andronnikovskaya, 10
Czynne: 10:00-18:00
Zamknięte w: środy i w ostatnie piątki każdego miesiąca

Museo del Arte Ruso Andrei RublevMuzeum znajduje się w dawnym klasztorze Andronikof (powstałym w 1360 roku), w którym Andriej Rublow (ważny malarz rosyjski) spędził ostatnie lata swojego życia. Ta ekspozycja została otwarta w 1960 roku.

Kolekcja obejmuje zdjęcia, kopie i ikony z wieków XIV - XIX.

Możemy tu podziwiać także dzieła religijne i niesamowite kolekcje fresków oraz manuskryptów.

ZOO w Moskwie
Adres: ul. Bolshaya Gruzinskaya, 1
Zoo en MoscúCzynne:
latem: 10:00-20:00,
zimą: 10:00-17:00
Zamknięte w : Poniedziałki

Jest to największy park zoologiczny w Rosji i jeden z największych na świecie.
Znajduje się w nim ponad 7 tysięcy zwierząt i ponad tysiąc różnych ich Zoo de Moscúgatunków. Otwarty w 1864 roku jako mały ogród, przekształcił się w duże centrum edukacyjne ze zwierzętami z rozmaitych miejsc na Ziemi.

ZOO otwiera swoje drzwi przed zwiedzającymi także podczas specjalnych nocy, kiedy to możemy obserwować nocne życie zwierząt, jak również zobaczyć te, które nie możemy podziwiać w ciągu dnia. Na terenie ZOO znajduje się także sklepik z pamiątkami, café-bar, jak również plac zabaw dla dzieci.

Z tyloma gatunkami różnorodnych zwierząt wizyta w tym ZOO może być także ogromną rozrywką nie tylko dla dzieci i młodzieży, lecz także dla dorosłych.


powrót do góry


dalej  

Zwolnienie od odpowiedzialności: Staraliśmy się, aby informacje zawarte na naszej stronie internetowej były jak najbardziej precyzyjne. Jednak informacje są dostarczone w takiej formie tzw. "tak jest" i nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za straty, uszkodzenia czy niedogodności, które mogą spotkać kogokolwiek w wyniku dostarczonej infomacji.


 

Internships Spain
    Internships Spain  


Mapa Moskwy
 Powiększenie obrazu 

 

 

Wprowadzenie | Historia Moskwy | Potrzebne informacje | Mapy Moskwy | Pogoda w Moskwie | Środki transportu | Zakwaterowanie- Hotele

Tanie loty | Zabytki Moskwy | Muzea Moskwy | Życie nocne w Moskwie | Okolice Moskwy | Restauracje w Moskwie